sprawdz 2016

 

sluchajaGizara

W połowie marca tego roku odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia.
Konferencja rozpoczęła się w czwartek prezentacją redakcji studenckich oraz wieczorną integracją w Klubokawiarni Dwie Zmiany w Sopocie. Prezentowały się redakcje studenckie: Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd”, May, Radio Opole, Seta Opole oraz największy portal w regionie Trojmiasto.pl.

CzwartekSpotk
Piątek rozpoczął się od warsztatu reportera w galerii muralu na gdańskiej zaspie, a następnie odbyło się zwiedzanie Długiego Targu z przewodnikiem.

SpacerSKMZASPA

spacerGDANSK

Wieczorem uczestnicy konferencji spotkali się z Tomaszem Słomczyńskim (reportażystą i dziennikarzem) w Bibliotece pod Żółwiem w Gdańsku. Uczestnicy konferencji mieli okazję usłyszeć o zmaganiach reportażysty oraz zagrożeniach podczas podejmowania tematów śledczych.
tomekS

Sobota była dniem warsztatów, które odbyły się na Politechnice Gdańskiej. Uczestnicy spędzili czas słuchając profesjonalistów.

Tego dnia odbyly się następujące warsztaty:

PrzemekWos

Social media dla dziennikarzy – Przemysław Woś (Radio Gdańsk)

 

michajlow

Jak przeprowadzić ciekawą rozmowę? – Agnieszka Michajłow (Radio Gdańsk)

 

szczerba

Czerpiąc informacje ze źródła – dziennikarski warsztat pozyskiwania informacji – Patryk Szczerba (Trojmiasto.pl)

 

LukaszRudzinski
Jak napisać recenzję doskonałą? – Łukasz Rudziński (Trojmiasto.pl)

 

MichalPaczesniak

Serwis idealny – warsztat biegłego radiowca – Michał Pacześniak (Radio Plus)

 

ŁukaszKlos

Jak pisać, by inni chcieli nas czytać? – Łukasz Kłos (Dziennik Bałtycki)

 

warsztatyBanka

Warsztat fotograficzny – Bartek Bańka - Kronika Studencka PG

 

tłoMedionalia

Warsztat TV – TV TASK

 

warsztatyRedakcjiTXT
Warsztat z redakcji i korekty tekstów – Anna Iwanowska

Wieczorem dziennikarze z redakcji studenckich spędzili czas w Bratniaku na Politechnice Gdańskiej grając w przeróżne gry, przy przygotowanych przez organizatorów przekąskach.

integracjaBan

integracja

Niedziela była dniem seminaryjnym. Rozpoczęła się od Mobile Journalism (MOJO). 

kubica

Wóz transmisyjny i newsroom w twoim smartfonie. Inspiracja do rozwoju i rozszerzenia działań w mediach akademickich - Gabriela Król i Piotr Kubica (Dziennika Bałtycki)

 

razem
A zaraz po tym uczestnicy spotkali się z Renatą Dąbrowską (Gazeta Wyborcza) - laureatką polskich konkursów fotografii prasowej.

 

Medionalia były niesamowitym spotkaniem. Okazją do szkolenia warsztatu, wymiany doświadczeń, integracji i poznania się.
W tym roku w konferencji wzięli udział studenci z następujących redakcji: Radio Sygnały z Opola, Studencka Telewizja Uniwersytetu Opolskiego - SETA TV, Komisja ds. Mediów i Promocji SSPG, Radio Spektrum z Krakowa, May Trojmiasto, Radio Meteor UAM z Poznania, Radio MORS UG, Ilustrowany Magazyn Studentów Politechniki Gdańskiej "KRONIKA STUDENCKA", Niezależny Miesięcznik Studentów MAGIEL Warszawa, CDN, Radio SAR z Gdańska.

gizaraTlumy

Organizatorami wydarzenia byli: Wydziałowa Rada Studentów Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, Wydziałowa Rada Studentów Wydziału Chemicznego PG oraz Ruch Akademicki Pod Prąd na PG i UG.
Natomiast pomoc merytoryczną i programową sprawował Magazyn Studencki „płyń POD PRĄD”
Konferencja odbywała się pod patronatem: Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, Rektora Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Henryka Krawczyka, , prof. dr hab. Bernarda Lamka, prof. dr hab. inż. Sławomira Milewskiego Dziekana Wydziału Chemicznego, dr hab. Julity Wasilczuk Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.
Konferencję wspomagały również TASK, radio Mors, Kronika Studencka Politechniki Gdańskiej, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Zapraszamy do nas wiosną na Medionalia (druga połowa marca)!
A w listopadzie współorganizujemy konferencję dla dziennikarzy studenckich w Gdańsku przy spotkaniu Parlamentu Studentów RP. Więcej informacji wkrótce.

rozpoczecieBanka

 

Plakat Medionaliow 2016

 

PMG PA poprawione pg_logo_kolorUG logotyp

 Logo Bankowcy dla Edukacji Ok nowe   OFMA logo new jpg 1920x 170824 EO

   logopp3

Kronika_studencka WRS WChpg w chemiczny kolor-01pg w z i e kolor-01sspg logomors logo new bibliotekaGdansk.nkr