Bartosz CicharskiBartek Cicharski – z wykształcenia finansista, choć nikt nie wie, co to znaczy. Zawodowo jest magikiem Excela. Z pasji zaś - blogerem i improwizatorem. W sieci tworzy od blisko dekady, na scenie od blisko roku. Jedno i drugie daje mu niesamowitą energię. Lubi się dzielić wiedzą. Frytkami – nie. Jego ulubiona zabawka to Lego. Ulubiona cyfra: cztery.

 

 

 

Bozena AksamitBożena Aksamit – dziennikarka i reportażystka. Skończyła oceanografię fizyczną na Uniwersytecie Gdańskim. Warsztatu dziennikarskiego nauczyła się w „Gazecie Wyborczej”. Stale pisze do „Dużego Formatu”, w którym opublikowała swój pierwszy reportaż. Dodatkowo jej teksty można zobaczyć w „Wysokich obcasach” i wydaniach świątecznych „GW”. Nazwisko dziennikarki widnieje przy nominacjach w kategorii „Wywiad” i „Reportaż prasowy” 20. edycji Grand Press. Bożena Aksamit jest autorką i współautorką 4 książek, w tym - głośnego reportażu „Zatoka Świń”. O sobie mówi: „Interesuje mnie człowiek wrzucony w wir historii”.

 

iwanowskaAnna Iwanowska -  Doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego, z zamiłowania naukowiec i pasjonat języka polskiego. Z zawodu redaktor i korektor. W latach 2010-2014 związana z Wydawnictwem Region. Dziś pracuje jako wolny strzelec i wykładowca na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Swoją pracę doktorską poświęca "Dowcipowi językowemu w tekstach polskiego kabaretu z lat 2000-2013". Prywatnie uwielbia egzotyczne herbaty, kawę (koniecznie z mlekiem!) i zagraniczne seriale.

 

 

Mikołaj ChrzanMikołaj Chrzan – redaktor naczelny trójmiejskiej „Gazety Wyborczej”. Pierwszy tekst – "Sienkiewicz na szuwaksie" – napisał w wieku 15 lat. Rok później zaczął współpracować z „Wyborczą”. Jako reporter pisał teksty o wypadkach, sprawach społecznych i ekonomicznych. Kierował wrocławskim wydaniem dziennika. Mikołaj posiada 3 dyplomy z różnych szkół wyższych. Przewodniczy Aeroklubowi Gdańskiemu. Jest laureatem nagrody „Złote Pióro” oraz autorem nominowanego tekstu w kategorii „News” Grand Press. W 2011 r. wydał album „Gdańsk z góry”.

 

Damian JaroszDamian Jarosz – wykształceniem i życiem zawodowym związany z dziennikarstwem, technologiami IT, marketingiem i PR. Futurolog praktyk - stawiający na przydatne zastosowania wynalazków, startupów oraz idei. Projektuje, a następnie wdraża zarówno małe sprytne usługi, jak i duże produktowe oraz biznesowe systemy dla klientów korporacyjnych.  Od lat robi internety #NaSwoim #Pablik.pl #Futurolog #Startups #ProjektyIT #ProjectManager #BezpieczeństwoIT #SocialMediaNinja #TweetupAcademy #Społecznik

 

Kuba KaługaKuba Kaługa – dziennikarz i reporter RMF FM. Pracuje w sopockim oddziale stacji. Relacjonuje wydarzenia z północnej Polski. Przygodę z profesjonalnym radiem rozpoczął w 2007 roku w czasie studiów dziennikarskich. Przez kilka miesięcy był stażystą w trójmiejskiej redakcji RMF FM. Tamże uczył się zawodu reportera. Gdy lokalne Radio Eska Nord zostało przejęte przez RMF MAXXX przyjął propozycję pracy dla tej stacji. Przez kilka lat był tam reporterem. Czasowo pracował także jako wydawca lokalnych i sieciowych serwisów informacyjnych. Od 2011 w RMF FM.

 

  

kazmierczak pawelPaweł Kaźmierczak – dziennikarz w TVP2. Z Telewizją Polską związany od 2003 r. Na stale współpracuje z Magazynem Ekspresu Reporterów. Specjalizacja – reportaże śledcze. Paweł jest laureatem Nagrody Specjalnej Prezesa Zarządu TVP za „zawodową sprawność, rzetelność i odwagę w przygotowaniu informacji dla TVP”. W 2015 r. otrzymał nagrodę w kategorii dziennikarstwo śledcze za cykl „Nie odpuszczę do końca”, „Nietykalni”.

 

 

Łukasz GłowalaŁukasz Głowala – gdański fotograf. Zajmuje się fotografią prasową i dokumentalną. Jego zdjęcia można zobaczyć m.in. w „Wysokich obcasach”, „Polityce” i „Gazecie Wyborczej”. Internetowe portale także korzystają z usług fotografa (np. Trójmiasto.pl). Przez wiele lat pracował jako reporter agencyjny. Dodatkowo Łukasz prowadzi własnego bloga, który „Press” zaliczył do Top 10 najlepszych blogów fotograficznych. Najbardziej znanym jego projektem jest cykl „1440 minut”.

 

 

robert silskiRobert Silski – dziennikarz w Radiu Gdańsk. Politolog z wykształcenia. O sobie mówi: Uważnie obserwuję otaczającą mnie rzeczywistość – tę bliższą i tę dalszą. W Radiu Gdańsk pracuje od 2010 r., jest wydawcą oraz redaktorem informacji. Wcześniej był dziennikarzem w Radiu Eska. Jest aktywny w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze.

 

 

 

jsJanusz Schwertner – dziennikarz i redaktor prowadzący Onet Wiadomości. Jest zastępcą redaktora naczelnego na portalu „Polska ma Sens”. Wcześniej był związany z miesięcznikiem studenckim „?dlaczego”. Oprócz tego, dziennikarz pisał do „Wprost”, „Bloomberg Businessweek Polska”, „Wysokich obcasów” i „Rzeczpospolitej”. Był krakowskim korespondentem „Przeglądu sportowego”. Tekst Janusza Schwertnera „Śmierć utopiona w pogardzie” został nominowany w kategorii „Publicystyka” przez Nagrodę Dziennikarzy Małopolski 2016. Opisał sprawę Kijowskiego.

 

marek twarogMarek Twaróg - Redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”, wcześniej trzy lata kierował „Gazetą Wrocławską”, jeszcze wcześniej był reporterem, zajmującym się Kościołem, Unią Europejską i śląskim regionalizmem. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Współautor z Arkadiuszem Golą reporterskiego albumu „Ludzie z węgla”. Lubi też pracę ze studentami. 

 

 

 

Artur KielbasinskiArtur Kiełbasiński – dziennikarz i publicysta. Z wykształcenia prawnik. Pracę dziennikarską rozpoczął w „Głosie Wybrzeża”. Potem pisał dla „Gazety Gdańskiej”, „Dziennika Bałtyckiego” i „Gazety Wyborczej”. Był także redaktorem naczelnym portalu naszemiasto.pl. Aktualnie jest szefem newsroomu w Radiu Gdańsk. W tekstach najczęściej podejmuje tematykę ekonomiczną i gospodarczą, stąd jest laureatem nagrody SDP im. Grabskiego dla najlepszego dziennikarza gospodarczego. Jako swój cel zawodowy przyjmuje łączenie szybkiej, dobrej informacji z pogłębioną analizą, pokazaniem kontekstu wydarzeń.

 

 


Goście z wcześniejszych edycji Medionaliów.

muszynskimiesnikkowalewskikasprzyk szreter1naliwajek1hlebowicz1szczerba1oleksy1grupagit1potocka1naskret1klos1czalej1paczesniak tsandecki1rudzinski1werner1szymczuk1zalesinski1tomasz sAMichajlow twos trabrowska t

PMG PA poprawione pg_logo_kolorUG logotyp

Kronika_studencka   logo_kontaktlogopp3WRS WChpg w chemiczny kolor-01pg w z i e kolor-01 Logo NZB Centralne z haslem jpg RGB 1920x960 150224 GKsspg logomors logo new bibliotekaGdansk.rebelnkr