Medionalia to konferencja dla dziennikarzy studenckich, która po raz pierwszy została zorganizowana w 2010 roku. Pomysłodawcą i organizatorem konferencji jesteśmy my - Magazyn Studencki "płyń Pod Prąd" ze swoją Redaktor Naczelną Katarzyną Michałowską. Pomysł na Medionalia był prosty - mieliśmy potrzebę uczyć się od bardziej doświadczonych, więc zaprosiliśmy ich do siebie! W tym roku konferencja odbędzie się po raz ósmy. Pomysł ewaluuje, cieszy się dużym zainteresowaniem oraz zbiera dobre opinie. Nawet nasi prelegenci chcą do nas co roku wracać. I chociaż pierwsza idea Medionaliów dotyczyła potrzeb studenckich redakcji, dziś nasze ambicje sięgają znacznie wyżej - chcemy mieć wpływ na kreowanie rynku medialnego w naszym regionie i całym kraju.

Zobacz, co przygotowaliśmy na Medionalia 2018

Myśli, które towarzyszą nam od początku przygotowań do tegorocznych Medionaliów i które nieustannie motywują nas do pracy zebraliśmy w manifest - wizję, która stała się naszym celem.

 

Manifest  

MEDIONALIA 2018

 

Otoczeni chaosem medialnym szukamy drogi do rzetelnej informacji dziennikarskiej. A droga jest jedna – powrót do źródeł. Chcemy czerpać z etosu dziennikarstwa i przypominać wartości leżące u podstaw tego zawodu. Chcemy rozumieć prawa rządzące mediami. Z chaosu informacji wybierać prawdę. Chcemy zrozumieć.

Zostaliśmy ogłuszeni szumem infotaiment. Straciliśmy drogę do rzetelnej informacji. Zmiany zachodzące na rynku medialnym są niepokojące. Za dostępem najnowszych technologii i narzędzi pozyskiwania informacji, nie idzie wzrost jej jakości. Nie godzimy się na to, żeby informacja była produkowana jak w fabryce. Choć ważna jest jej świeżość, ważniejsza jest jej jakość. Nie może być inaczej.

Sprzeciwiamy się bezmyślnemu, masowemu odbiorowi. Chcemy pokazać jak czytać, słuchać i patrzeć rozsądnie.

Mówią nam, że mityczne mury już dawno runęły. Dziennikarstwo umiera. Mimo tego jak wygląda rynek medialny w Polsce, my widzimy jeszcze szansę. Zawsze znajdą się ludzie z wizją gotowi pójść pod prąd. Dlatego chcemy pokazać tym, którzy rozpoczynają pracę w mediach, że uczciwe dziennikarstwo jest możliwe i dziś. A tym, którzy są odbiorcami mediów, jak czytać, słuchać i patrzeć rozsądnie.

Inni mogą nas postrzegać jako błędnych rycerzy. Ale nie raz już historia pokazała, że od jednego zaczynała się zmiana, którą inni określali jako niemożliwą. A nas jest wielu! Przyłączcie się i wy!

 

pppRafalNitychoruk

Zespół Medionaliów

PMG PA poprawione pg_logo_kolorUG logotyp

 Logo Bankowcy dla Edukacji Ok nowe   OFMA logo new jpg 1920x 170824 EO

   logopp3

Kronika_studencka WRS WChpg w chemiczny kolor-01pg w z i e kolor-01sspg logomors logo new bibliotekaGdansk.nkr